Kamenná chata

REZERVUJTE SI

Tipy na výlety

Hřebenová stezka na Burkův vrch

V okolí Kamenné chaty se nachází mnoho turistických značených tras. Jedna z možností pěšího výletu je po červené značce z Kamenné chaty (944 m n. m.) přes Velký Polom (1067 m n. m.) a Muřinkový vrch (975 m n. m.) na Burkův vrch (1032 m n. m.). Dále pak je možné pokračovat přes Malý Polom do Dolní Lomné a zpět na Kamennou chatu. Velký Polom, Burkův vrch a Muřinkový vrch se nacházejí na hřebeni, který tvoří hranici mezi Českem a Slovenskem a také Evropské rozvodí mezi Odrou a Dunajem.

Prales Mionší, Dolní Lomná

Mionší je nejznámější národní přírodní rezervací v Moravskoslezských Beskydech, která je tvořena rozsáhlým pralesem jehličnatých a listnatých stromů. Rozlohou se řadí mezi největší pralesy v České republice. Do samotné rezervace je ale vstup zakázán. Přístup k ní je možný díky naučné stezce Mionší. Ta představuje zhruba 7 km dlouhý okruh vedoucí z Dolní Lomné, asi 200 m od autobusové zastávky Matyščina louka. Trasa je určena pouze pro pěší. Cílem je umožnit návštěvníkům zhlédnout alespoň část legendárního beskydského „pralesa“, a přitom zachovat jeho nenarušenost.

Stezka je přístupná od 1. června do 15. září výhradně s průvodcem. Je nutné se dopředu objednat, a to na telefonním čísle +420 558 357 411.

Lomňanské muzeum

V centru obce Dolní Lomná je vystavěna replika staré roubené školy. V ní je stálá expozice o pralese Mionší a díky spolupráci s muzeem v Rožnově pod Radhoštěm i ukázka původní třídy. Muzeum shromažďuje historické dědictví Lomňanských v podobě kronik, fotoalb, nahrávek starších občanů a historických exponátů. V tomto nádherném stavení je možné si zakoupit suvenýry, upomínkové předměty a v neposlední řadě i ochutnat místní specialitu – teplou medovinu. U muzea se každoročně pořádají nejrůznější zajímavé akce – jen namátkou např. vozatajské závody, podzimní jarmark, vánoční a velikonoční výstavy, výstavy betlémů či dobových fotografií.

Muzeum je otevřeno denně od 10.00 do 17.00 hodin.

Aquapark Mosty u Jablunkova

Jde o letní koupaliště nacházející se v centru obce. Mini aquapark tvoří bazén nepravidelného tvaru s množstvím doprovodného zařízení – např. malým a velkým chrličem, stěnovou masážní tryskou, skluzavkou, vodním ježkem, vodní stěnou, perličkovou či masážní lavicí. V areálu je množství atrakcí jak pro děti, tak pro dospělé. Nacházejí se zde dřevěné houpačky, prolézačky a hřiště pro plážový volejbal.

V letních měsících je otevřeno denně od 9.00 do 19.00 hodin.

Ski areál Mosty u Jablunkova

Jedná se o sportovní areál se zaměřením na celoroční volnočasové aktivity. Bohatá a rozmanitá nabídka služeb umožňuje aktivní odpočinek i zábavu. V zimní sezoně areál nabízí upravované sjezdovky s umělým zasněžováním, osvětlené sjezdové tratě, lyžařskou školu, značkový ski servis, bobovou dráhu s celoročním provozem a stanoviště horské služby. Během letní sezony lze v areálu využít bungee trampolíny, dětský zábavní park, lezecké stěny, lanová centra a lukostřelbu.

Areál je v provozu denně.

Ski areál Severka

Nachází se přibližně 800 m od Kamenné chaty. Lyžařské středisko provozuje 4 upravované sjezdovky o celkové délce 2 km. Každá sjezdovka nabízí samostatný vlek. Funguje zde půjčovna lyží a snowboardů a lyžařská škola. Pro snowboardisty je k dispozici snowpark s nejrůznějšími rampami a překážkami. Areál každoročně pořádá soutěž Severka free session, která je určena mladým talentovaným jezdcům ve freestyle lyžování a freestyle snowboardingu.

Ubytovaným na Kamenné chatě nabízí areál 10% slevu na skipassy.

Lyžařský areál Horní Lomná-Přelač

Areál se nachází na severovýchodním svahu a nabízí dvě sjezdové strojově upravované tratě, dva lyžařské vleky a dětský vlek. Zahájení sezóny dle sněhových podmínek. Přelač umožňuje lyžařské vyžití všem lyžařům, od začátečníků po závodníky a je vhodná pro výcvik dětí na lyžařských kurzech.